مشتريان گرامي ؛ لطفا قبل از ثبت سفارشات خود، بخش قوانين و مقررات سايت را به دقت مطالعه نماييد          
ساعات پاسخگويي تلفني شنبه تا چهارشنبه 9 الي 17 و پنج شنبه 9 الي 13 - خط ويژه : 62889 - 021
گوگل پیکسل 4 جان شما را نجات می‌دهد

سبد مقایسه (0)

مقایسه
سبد خالی است

گوگل پیکسل 4 جان شما را نجات می‌دهد

شایعاتی در خصوص جدیدترین ویژگی گوگل پیکسل 4 منتشر شده است که طبق این شایعات ویژگی جدید، Car Crash Detection (تشخیص تصادفات رانندگی) نام دارد و بخشی از برنامه‌ی جدید Personal Safety (امنیت شخصی) می‌باشد. بعد از عرضه‌ی گوشی‌های موبایل گوگل مدل Pixel 4 و Pixel 4L، وب سایت رسمی گوگل اعلام نمود که این برنامه هم اکنون در گوشی‌های موبایل جدید موجود می‌باشند و متاسفانه باید اعلام کنیم فقط توسط گوشی‌های خانواده پیکسل 4 پشتیبانی می‌شوند.

گوگل پیکسل 4 با استفاده از سنسورهای حرکتی، اصوات خاص و لوکیشن گوشی موبایل می‌تواند تصادفات را تشخیص دهد. لازم به ذکر است که برای فعال شدن این ویژگی باید به برنامه اجازه‌ی دسترسی‌ به  لوکیشن، میکروفون و فعالیت‌های فیزیکی را بدهید. این ویژگی درصورت فعال بودن حالت پرواز یا ذخیره ساز باتری عمل نمی‌کند. 

اگر ویژگی Car Crash Detection روشن باشد و Google Pixel 4، تصادفی را تشخیص دهد، گوشی زنگ می‌خورد و از طریق  صفحه نمایش و اسپیکر در مورد کمک سوال می‌پرسد. کاربر 60 ثانیه فرصت دارد که کلمه‌ی اضطراری را بگوید یا دوبار بر روی دکمه اضطراری کلیک کند تا گوشی موبایل با مرکز خدمات اورژانس تماس بگیرد. اما اگر کاربر بر روی دکمه‌ی من خوب هستم  کلیک کند یا کلمه‌ی کنسل را بگوید، برقراری تماس را متوقف می‌سازد. درصورتی که کاربر پاسخی ندهد، اسپیکر گوشی موبایل به صورت خودکار روشن می‌شود، با مرکز خدمات اورژانس  تماس می‌گیرد و لوکیشن را به اشتراک می‌گذارد. این طور به نظر می‌رسد که در تصادفات سنگین، مراحل بالا را درنظر نمی‌گیرد و فورا تماس را برقرار می‌سازد.

هرچند که گوگل اشاره‌ای نکرده است که این ویژگی در همه‌ی تصادفات عمل می‌کند یا خیر و لازم به ذکر است که این ویژگی در مناطق فاقد ارتباطات بی‌سیم عمل نمی‌کند.

زمانی که کاربر برای اولین بار سیم کارت را در گوگل پیکسل 4 می‌گذارد و در برنامه‌ی Personal Safety ثبت نام می‌نماید برای فعال کردن ویژگی Car Crash Detection باید به قسمت تنظیمات رفته و بر روی آن کلیک کند. همچنین باید اجازه‌ی اشتراک گذاری لوکیشن، میکروفون و فعالیت فیزیکی را به  گوشی موبایل بدهد.در آخر باید به این نکته  اشاره کنیم که این اپلیکیشن فعلا  در کشور آمریکا و به زبان انگلیسی ارائه شده است.

 

 

منبع:phonearena 

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...