مشتريان گرامي ؛ لطفا قبل از ثبت سفارشات خود، بخش قوانين و مقررات سايت را به دقت مطالعه نماييد          
ساعات پاسخگويي تلفني شنبه تا پنجشنبه  8 الي 20  - خط ويژه :  91015845 - 021
احراز هویت در توئیتر آسان‌تر می‌شود

سبد مقایسه (0)

مقایسه
سبد خالی است

احراز هویت در توئیتر آسان‌تر می‌شود

طبق درخواست کاربران، توئیتر سیستم امنیتی احراز هویت دو عاملی (Two-factor Authenticatio)  برنامه‌ی خود را ارتقا داده است به نحوی که برای فعال سازی این سیستم دیگر به ثبت و وارد نمودن شماره تماس نیازی نمی‌باشد.

توئیتر سیستم احراز هویت دو عاملی خود را سال‌ها پیش به کاربران ارائه کرد که برای فعال  نمودن آن، شما باید شماره تماس خود را در آن ثبت  و سپس کد ارسالی را وارد می‌نمودید. این سیستم امنیتی در کنار رمز عبور، امنیت حساب کاربری شما را افزایش  و سطح نفوذ و دسترسی هکرها را کاهش می‌دهد.
هرچند که این سیستم امنیتی اولیه بی نقص نیست و هنوز هم ممکن است مورد حمله‌ی فیشینگ و ربودن سیم کارت‌ها قرار گیرد. این مسئله سبب شده است که توئیتر، سیستم امنیتی بهبود را بخشد و ثبت شماره تلفن را از این سیستم حذف نماید. 
اکنون کاربران برای فعال سازی سیستم امنیت احراز هویت دو عاملی، سه گزینه دارند . این سه گزینه شامل: پیام متنی، برنامه Authenticator و کلید امنیتی (Security Key) می‌باشد. 

کلید امنیتی (Security Key) یک نوع دستگاه فیزیکی و یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از نفوذ هکرهاست زیرا در این روش سایرین باید به آن دستگاه دسترسی پیدا کنند تا بتوانند به حساب کاربری شما نفوذ نمایند. روش دیگر برنامه Authenticator می‌باشد که می‌توانید آن را از App Store و Google Play دریافت نمایید. برای فعال سازی کافیست آن را با حساب کاربری توئیتری خود همگام سازید.

برای کاربرانی که از قبل سیستم احراز هویت دوعاملی را تنظیم نموده‌اند، درصورت حذف شماره  پیام « از حساب محافظت کنید» را مشاهده خواهید کرد. همچنین در نسخه‌ی وب سایت نیز در صورت حذف شماره، پیام « ویژگی امنیت غیرفعال است» به شما نمایش داده می‌شود که احتمالا در آینده با اعمال تغییرات این پیام‌ها نیز حذف شوند. 

دلایل دیگر حذف شماره تلفن از احراز هویت دو عاملی، به کارگیری ناخواسته‌ی ایمیل و شماره تلفن کاربران در برنامه‌های مارکتینگ می‌باشد. برای فعال سازی یا به روزرسانی این سیستم مسیر Setting>Security> Login Verification  بروید که سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که  پس از انتخاب گزینه مورد نظر، سیستم احراز هویت دو عاملی فعال می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند به حساب کاربری خود رفته و شماره تلفن خود را حذف نمایند.


منبع:
digitaltrends 

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...