مشتريان گرامي ؛ لطفا قبل از ثبت سفارشات خود، بخش قوانين و مقررات سايت را به دقت مطالعه نماييد          
ساعات پاسخگويي تلفني شنبه تا چهارشنبه 9 الي 17 و پنج شنبه 9 الي 13 - خط ويژه : 62889 - 021
حالت تاریک واتس‌آپ به زودی در نسخهIOS

سبد مقایسه (0)

مقایسه
سبد خالی است

حالت تاریک واتس‌آپ به زودی در نسخهIOS

حالت تاریکی یکی از ویژگی‌هایی است  که این روزها کاربران IOS  و اندروید 10 از آن بهره می‌برند و منبع الهام بسیاری از سازندگان برنامه‌های موبایلی می‌باشد. هردو سیستم عامل اندروید 10 و IOS 13 مجهز به تنظیمات سیستمی حالت تاریکی هستند و بسیاری از برنامه‌ها این ویژگی را به کاربران ارائه می‌دهند. دلایل زیادی برای گسترش این ویژگی وجود دارد. برای نمونه فرض کنید که در یک محیط تاریک می‌خواهید ازیکی از شبکه‌های اجتماعی گوشی موبایل خود استفاده کنید. مسلما پس زمنیه سفید با فونت مشکی، چشم شما را آزار خواهد ولی پس زمینه مشکی و فونت سفید کم‌تر سبب اذیت آن‌ها خواهد شد.

علاوه بر حفظ سلامتی چشم‌ها، حالت تاریکی در گوشی‌های دارای نمایشگر Amold سبب افزایش طول عمر باتری می‌شود زیرا در این حالت، پنل‌های OLED برای ایجاد رنگ مشکی  تمام پیکسل‌ها را در ناحیه مناسب خاموش می‌کند که این موضوع انرژی کم‌تری را از باتری مصرف می‌نماید. باید به خاطر داشته باشید که برنامه‌هایی که  حالت تاریکی آن‌ها مجهز به پس زمینه سیاه باشد، سبب افزایش طول عمر باتری می‌شوند. 

اگر به اخبار اسفند ماه رجوع کنیم، نسخه‌ی بتا اندروید واتس‌آپ مجهز به ویژگی حالت تاریکی شد که این ویژگی تنها در صفحه‌ی تنظیمات قابل اجرا می‌باشد. هرچند که در تنظیمات این ویژگی از پس زمینه خاکستری تیره استفاده شده است که این موضوع سبب افزایش طول عمر باتری نخواهد شد.

طبق اخبار سایت WABetalnfo.com  کاربران نسخه IOS واتس‌آپ  نیز می‌توانند از دو نوع حالت تاریکی بهره ببرند. این طور به نظر می‌رسد که با انتشار IOS 13، توسعه دهندگان واتس‌آپ به ایجاد شکل جدیدی از حالت تاریکی پرداخته‌اند. این ویژگی با دو تنظیمات، یکی با پس زمینه مشکی و دیگری با پس زمینه خاکستری تیره ارائه می‌شود و به غیر از پس زمینه در سایر موارد با یکدیگر یکسان می‌باشند. لازم  به ذکر است که تنظیمات اول سبب افزایش طول عمر باتری خواهد شد. 

هنوز به صورت قطعی مشخص نشده است که کدام نسخه تنظیمات برای نسخه IOS به کار خواهد رفت. بر اساس گمانه زنی‌های این خبر، برنامه واتس‌آپ بر مبنای تنظیمات IOS نصب شده در هر دستگاه، تنظیمات مناسب آن را اجرا خواهد کرد. لازم به ذکر است که تنظیمات اول در برنامه اینستاگرام نیز اجرا شده است.در آخر باید اشاره کنیم که این ویژگی در حال توسعه می‌باشد و هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است.


منبع:
phonearena


 

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...